Servis jízdních kol

 Servis poskytujeme pouze na kola u nás prodaná. K servisu je nutné doložit doklad o prodeji nebo záruční list.

Vážení zákazníci, pokud chcete ušetřit Váš čas a potřebujete opravit jízdní kolo, připravili jsme pro Vás Rezervační on-line systém oprav, kde si sami můžete zadat termín a hodinu, kdy nám přivezete jízdní kolo a my Vám ho poté do 3 pracovních dní opravíme. Tímto postupem uspoříte svůj čas pro případ, kdy bychom měli servis plný a nemohli bychom Vám vyhovět. Těšíme se na Vaši návštěvu. 

Pro nahlášení opravy je potřeba provést následující kroky: 1) Registrace - jméno,e-mail, telefon, 2) Vyplnění formuláře - termín a přibližný čas, kdy dovezete opravu, stručný popis opravy, 3) odeslání požadavku na opravu

Pokud již máte registraci, přihlaste se a budete přesměrováni přímo do rezervačního formuláře. Registrace se provádí pouze jednou, poté se již jen přihlašujete Vašimi údaji. Stane-li se, že kolonka s hodinou, kdy chcete kolo dovézt, je obsazená (tzn. nelze ji kliknutím označit-kolonka nezezelená) , použijte volnou kolonku jiného času a do poznámky můžete napsat přibližný čas, kdy chcete kolo přivézt k nám do servisu.

  

 

Tipy jak udržovat jízdní kolo v provozuschopném stavu

1.Huštění pneumatik

Správně nahuštěné pneumatiky jsou základem k pohodové jízdě s malým valivým odporem a zároveň máte menší šanci k procvaknutí duše (takzvaný "snake bite"-hadí uštknutí).

2.Mazání

"Kdo maže, ten jede" - toto známé pořekadlo je pravdivé, avšak platí také, že všeho moc škodí. Například po promazání řetězu je potřeba nechat olej působit (aby mohl takzvaně "vzlínat" do článků řetězu). Můžeme tomu pomoci několikanásobným otočením klik. Poté (5-10min) řetěz povrchově utřeme do hadry. Je to proto, aby se netvořil ve zvětšené míře "šmír", který se při opakovaném mazání usazuje a napomáhá k rychlejšímu opotřebování řetězu, vícekolečka i klik. Na řetězy je proto vhodnější speciální olej ve spreji (i v tekutém stavu), který chrání řetěz proti opotřebování. Před mazáním řetězu je vhodné ho "vyprat" v myčce na řetězy ( v e-shopu v sekci: nářadí, podsekce: Ostatní-nýtovače,montpáky,měrky,čističe,atd. )

Pozor na mazání vidlic. Je nutné používat olej (nejlépe ve spreji), který není agresivní k těsněním vidlice. Najdete   v našem  e-shopu v sekci: Chem.výr.-oleje,mazivo apod.